Meistrų darbo apmokėjimas: keli būdai

parašė , 2018-12-03 17:22

Visų miestų, taip pat ir Vilniaus meistrai, norėdami dirbti ir uždirbti, pinigus gali gauti keliais būdais. Štai pagrindiniai, kokia jų situacija dabar, ir kokios nusimato perspektyvos.

Individualus darbas pagal individualios veiklos pažymą

Vilniaus meistraiŠis variantas patraukliausias tiems meistrams, kurių pajamos yra labai nedidelės. Tinka ir tuomet, kada jau yra turimas kažkoks darbas, o dar vieno jo kažkokio reikia papildomai. Gal žmogus yra santechnikas, jis dėsto šią discipliną profesinėje mokykloje. O kitu metu gali turėti ir vieną kitą santechniko užsakymą. Tai sudaro geras sąlygas dirbti, kaip norisi, ir uždirbti. Tiems, kas uždirba itin dideles pajamas, toks apmokėjimas būdas ne visada patinka, kadangi individualios veiklos mokestinės prievolės yra skaičiuojamos nuo visų uždirbtų pajamų. Taigi, daug kam gali ir nepatikti tas faktas, kad yra sumokami visai nemaži pinigai tam tikrais atvejais. Jeigu atrodo, kad mokesčių sumokama per daug, tuomet ieškoma būdų, kaip tą situaciją pakeisti.

Darbas su patentu

Kitas būdas dirbti – tai darbas su patentu. Šis būdas taip pat yra visai neblogas ir labiau apsimoka tiems, kurie uždirba daugiau. Jo esmė – galima išsipirkti verslo liudijimą tam tikram laikui ir dirbti bei uždirbti tiek, kiek norite. Taigi, jeigu uždirbate tikrai daug, pavyzdžiui, kelis tūkstančius eurų per mėnesį, neabejotinai labiau apsimoka dirbti su verslo liudijimu. Be to, nereikia rinkti jokių kvitų, čekių, deklaruoti smulkiai pajamų. Nes nuo jų nėra mokami mokesčiai. O štai individuali veikla yra kažkas šiek tiek sudėtingesnio, nes reikia rinkti sąskaitas, paskui viską deklaruoti. Taigi, darbas su patentu turi privalumų. Tačiau jo trūkumas – didelė galimybė dirbti šešėlyje, nes veikla nebūtinai yra tęstinė. Tad meistrai kartais tuo spekuliuoja. Todėl nuo kitų metų vidurio (liepos mėnesio) planuojama panaikinti patentus statybininkams ir kitiems meistrams. Jiems teks rinktis naują apmokestinimo būdą.

Samdomas darbas

Kitas kelias dirbti meistrams: samdomas darbas. Šis kelias tinka tik kai kuriems meistrams. Labiau tiems, kurie nėra pakankamai savarankiški, nemoka patys susitvarkyti dokumentų, susimokėti mokesčių, o galbūt susirasti klientų, nepasitiki savimi. Tai gali būti aišku gera pradžia meistro karjeroje, bet kažin ar paskutinė stotelė, jeigu meistras auga.

Darbas juodais

Dar vienas būdas užsidirbti, kuris yra nelegalus – tai nemokėti išvis jokių mokesčių, tiesiog paimti pinigus į delną iš žmonių, ir tuo džiaugtis. Su tuo nuolatos kovoja įstatymai.

Palikti komentarą

Greitos paskolos pasirinkimas dar niekada nebuvo toks lengvas, kai juos galite palyginti greitai ir paprastai. Skolinu pinigus palankiomis sąlygomis. Kredito linija.