Kompiuteriai mokslinėje fantastikoje

parašė , 2016-06-29 16:35

Kai dabar išsitrynus duomenims ieškome London data recovery, labai dažnai susiduriame su situacija, kada galvojame tik apie šią akimirką. Kaip atgauti savo duomenis, kur galėtų būti atliekama sd card data recovery. Kartais pagraužiame save dėl to, kad nesidarėme atsarginių kopijų, kad nepasirūpinome kažkuo iš anksto, kad leidome taip atsitikti, o gal net neatsakingai naudojomės savo kompiuterinėmis priemonėmis. Tačiau ar dažnai susimąstome, kokį kelią visuomenė pažangos keliu turėjo nueiti, kad mes galėtume išvis apie tai mąstyti ir kalbėti? Ar susimąstome, kaip kažkada žmonės įsivaizdavo kompiuterius, elgesį su jais, bėdas su jais, ar jie nuspėjo apie tai, kad mums dings duomenys, ir reikės ieškoti, kas juos atstatytų? Jeigu pasigilintume į mokslinę fantastiką, pamatytume, kad visais laikais pamažu buvo išplitusios kelios teorijos apie kompiuterių ateitį.

Visiška kompiuterizacija

LondonTurbūt tiksliausiai išpranašauta ateitis yra ta, kurioje vaizduojama masinė kompiuterizacija. Kai mus aptarnauja robotai, kai žmogų daug kur pakeičia kompiuteris, tačiau jis vis dar lieka mums pavaldus. Tokiais atvejaiskompiuterizacija neatrodo kaip blogas dalykas. Blogai tik pačių žmonių priklausomumas nuo jos. Tarkime, išsitrynus kompiuterio duomenims arba kortelės duomenims, mes pasijaučiame kaip po gaisro, apvogti, praradę tiek daug svarbios informacijos. Šie dalykai taip pat yra dažnai pavaizduojami mokslinės fantastikos žanre.

Dirbtinio intelekto invazija

Vienas iš populiarių ateities mitų – tai visiška dirbtinio intelekto invazija. Dažnai kuriama fantastika apie ateitį, kurioje žmones pavergs kompiuteriai. Iš dalies taip yra ir dabar, nes mes esame nuo jų labai priklausomi. Tačiau nereikia pamiršti to, kad taip pat mes turime ne tik kompiuterius, bet kol kas dar ir savo valdžią. O fantastikoje žmonės tampa vergais, dirbtinis intelektas ir kompiuterio informacija pranoksta žmogaus smegenis.

Primityvi visuomenė

Dar vienas iš fantastikos mąstymo kelių veda į prezumpcijas apie apokaliptinę ateitį. Ateitį, kurioje dėl atmosferos pokyčių arba dėl to, kad žmogus nesaikingai kažką darė, gal pats viską nušlavė nuo paviršiaus su bomba, pasaulis tampa primityvus. Žmonės vėl viską daro su pirminiais įnagiais, užaugintas maistas žemėje tampa didžiausiu ir svarbiausiu dalyku, tikra vertybe. Kažkur vis dar galima rasti buityje tarnaujančių, tačiau seniai nebe atnaujinamųkompiuterizuotų prietaisų, ir mes vos išliekame. Tokioje vizijoje kompiuteriai nebėra svarbūs, nebekalba apie mokslo pažangą. Jie, kaip ir mes, tampa įkaitai planetos, kuriose baigiasi gyvybė.

Greitos paskolos pasirinkimas dar niekada nebuvo toks lengvas, kai juos galite palyginti greitai ir paprastai. Skolinu pinigus palankiomis sąlygomis. Kredito linija.