Paskolos – kai planuojate pirkti būstą

parašė , 2013-10-05 10:38

Ateina laikas, kai norisi susikurti savo namus. Šiandien pas tėvus jų atžalos gyvena gana ilgai, ir išsikrausto tik sulaukę maždaug 26 metų amžiaus. Žinoma, kitas dalykas, kai išvykstama studijuoti į kitą miestą, dažnai išvykus į didmiestį, ten ir pasiliekama, tačiau, kur gyventi pabaigus studijas? Visą laiką nuomotis? Ar pasiimti paskolą ir įsigyti savo būstą? Idealiu atveju, būstą pavyksta įsigyti padedant tėvams, tačiau tai ne visada įmanoma. Paprastai tenka pasiimti paskolą iš banko. Paskola būstui šiandien suteikiama tik turint pradinį įnašą būstui įsigyti, taigi, vis tiek reikia turėti gana didelę sumą.

paskolosPaskolos būstui teikiamos įvertinus asmens pajamas, paprastai vertinamos paskutinių 6 mėnesių pajamos ir skaičiuojamas vidurkis. Bankai paprastai skaičiuoja, kokio dydžio paskola gali būti suteikiama iš gaunamų vidutinių pajamų atimant minimalias pragyvenimo išlaidas ir dauginant iš tiek metų, kuriam laikotarpiui norite pasiskolinti. Pavyzdžiui, jūsų vidutinės pajamos yra 1500 litų. Jūs gyvenate Vilniuje (čia minimali pragyvenimo suma yra apie 1100 litų), taigi, jūs kas mėnesį galėsite mokėti po 400 litų, jei skolinatės 20 metų, jums gali būti suteikta 80 000 litų paskola. Žinoma, tai – tik preliminarus skaičiavimas, nes dar taip pat vertinamas jūsų išsirinktas būstas, paprastai butui senos statybos name teikiama mažesnė paskola nei naujos statybos namo butui. Taip pat vertinama, ar neturite kitų finansinių įsipareigojimų, ar neturite pradelstų mokėjimų ir t.t.

Kai imama paskola būstui, pradinis įnašas svyruoja nuo 15 iki 30 procentų, taigi, tai yra gana didelė suma, tačiau ją, žinoma, galima susitaupyti. Kai kurie važiuoja trumpam į užsienį, kad užsidirbtų kiek daugiu pinigų, kiti tauposi gyvendami Lietuvoje ir t.t. Variantų tikrai gali būti ne vienas ir ne du, tačiau reikia žinoti, kad laikas, kol bus suteikta paskola būstui, bus gana ilgas, todėl reikėtų nusiteikti tvarkyti nemažai dokumentų ir turėti šiek tiek kantrybės.

Kai kurie, šiuo metu gaunantys gana padorias pajamas, nerimauja, kad po kiek laiko dirbs mažiau apmokamą darbą, todėl neįstengs sumokėti paskolos. Ką tokiu atveju daryti? Pirmiausia, ką reikėtų padaryti, tai įvertinti savo pajamų ir karjeros perspektyvas, ir taip pat neišsirinkti buto už tokią sumą, kurią vargiai, ar galėsite išmokėti net ir per daug metų. Taigi, reikėtų jausti ribas, nes paskola būstui imama ne pusmečiui ar metams, o tikrai ilgam laikui.

Greitos paskolos pasirinkimas dar niekada nebuvo toks lengvas, kai juos galite palyginti greitai ir paprastai. Skolinu pinigus palankiomis sąlygomis. Kredito linija.