Kas per mokslas kolegija

Geriausia investicija – pradėti taupyti atžalos studijoms universitete

parašė , 2011-12-29 16:43

Vienas iš didžiausių klausimų naujiems tėvams yra kaip sumokėti už būsimas atžalos studijas. Nėra paslaptis tai, kad mokslas universitete kainuoja ypač brangiai. Vidutinė studijų kaina valstybinėje kolegijojje paskutiniu metu išaugo iki 50 tūkstančių litų per keturis metus. Privačiose mokymo įstaigose ši suma gali būti dar didesnė. Kuomet studentai mokosi penkis ir daugiau metų vietoj įprastų keturių, studijų kaina išauga dvidešimčia procentų ar daugiau. Ir tai yra 2011 metų kainos- įsivaizduokite kokios jos bus 2029 metais, kai dabartiniai kūdikiai pradės lankyti universitetą. Tėvai turi būti pasiruošę, nes šios kainos vis didės.

Dar neseniai taupymas vaiko studijoms buvo prabanga, o ne reikiamybė. Studentai gali patys susimokėti už mokslą paimdami paskolą, kurią grąžina per kelis metus po įsidarbinimo. Šiandieniniame pasaulyje tai reiškia, kad studentas bus apkrautas paskolomis esant neaiškiai darbo rinkai. Tai nėra idealus scenarijus, kurio tėvai linkėtų savo vaikui. Galimybė iš karto susimokėti už mokslą tampa vis aktualesnė, ypač kylant paskolų palūkanų normoms.

Taigi, kaip tėvai turėtų sutaupyti tokią didelę pinigų sumą? Nebandysiu pateikti jums specifinių patarimų, kaip investuoti šioje ekonomikoje. Geriau būtų atidėti tam tikrą pinigų sumą nuo kiekvieno darbo užmokesčio ir saugiai, be rizikos ją investuoti. Šiuo būdu pinigų suma ne tik bus papildoma, bet ir pati didės.

Nepradedant finansų paskaitos, tai geriausiai atspindi toks scenarijus. Pradėsime nuo kūdikio gimimo mėnesio. Manykime, kad uždirbate 3000 litų per mėnesį. Padėkime 5% (150 LT) per mėnesį į banką. Šios studijos tikslu mes neatsižvelgsime į galimus kilimus ateityje, kurie žinoma ypač padidintų sukauptą sumą. Mes galime padėti šiuos pinigus į taupomąją sąskaitą, kuri turėtų 3% metinių palūkanų, tai yra 0,25% per mėnesį.

Per daug neskaičiuojant, per metus jūsų sąskaitoje būtų 1824 litų suma. Per du metus- 3705, o po 18 metų- 43000 litų. Taigi tai yra nebloga suma jūsų atžalos studijoms pradėti. Žinoma, jeigu jūs padidinsite įmokas arba pridėsite tam tikras sumas, tai jūsų vaiko studijų sąskaitoje gali būti visai nemaža pinigų suma.

Greitos paskolos pasirinkimas dar niekada nebuvo toks lengvas, kai juos galite palyginti greitai ir paprastai. Skolinu pinigus palankiomis sąlygomis. Kredito linija.