Kreditaikreditai lt

Imoniu steigimas

parašė , 2013-02-24 14:58

Individuali veikla yra viena iš teisinių veiklos formų, kai nuosavo verslo pradžiai nėra būtinas įmonės steigimas. Pakanka valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) užregistruoti veikos vykdymo pradžią ir gauti tai patvirtinančią pažymą – individualios veiklos pažymą. Kitų veiklos rūšių įmonių steigimas pakankamai ilgas ir sudėtingas procesas, reikalaujantis investicijų, o kai kurių įmonių registravimas, pavyzdžiui steigiant uždarą akcinę bendrovę – pareikalauja ir nemažo pradinio kapitalo įstatiniam kapitalui suformuoti. UAB įstatinis kapitalas yra dešimt tūkstančių litų. Individualios įmonės ar UAB steigimas taip pat pareikalauja ir įvairių dokumentų užpildymo, notaro patvirtinimo bei apsilankymo Juridinių asmenų registro centre. Tam reikia sugaišti nemažai laiko ir patirti gana nemažų išlaidų dokumentų registravimui (įmonės steigimas, tai atliekant savo jėgomis ir netarpininkaujant tuo užsiimančioms įmonėms kainuoja apie 600 – 800 litų, jei tai atlieka samdoma įmonė išlaidos gali padidėti net dvigubai). Įmonių steigimas sudėtingas procesas, tačiau ne ką lengvesnis ir likvidavimas ar išregistravimas. Tuo tarpu kai veikla vykdoma pagal individualios veiklos pažymą, nusprendus tokią veiklą nutraukti, pakanka raštu informuoti mokesčių inspekciją apie veiklos nebevykdymą. Apie veiklos nebevykdymą VMI privaloma informuoti per 5 darbo dienas.

Imoniu pardavimas

Imoniu steigimas – UAB steigimas

Dirbti pagal individualios veikos veiklos pažymą gali kiekvienas fizinis asmuo. Individuali veikla tai labai paprastas būdas užsiimti verslu, tuo labiau, kad vesti buhalterinei apskaitai, dirbant pagal pažymą, taikoma supaprastinti reikalavimai. Žinoma, individuali veiklos pažyma išduodama ne visoms verslo rūšims. Yra taikomi tam tikri apribojimai, ypač licencijuojamoms veiklos rūšims. Veikos rūšims ir licencijuojamų veiklos rūšių klasifikatorių galima peržiūrėti VMI interneto puslapyje. Individualios veiklos įmonių registravimas atliekamas per vieną darbo dieną. Mokami mokesčiai, dirbant pagal pažymą, yra 5 arba 15 procentų gyventojų pajamų mokesčio, šį mokestį sumokant kartą per metus nuo faktiškai gautų individualios veiklos pajamų atskaičiuos leidžiamuosius atskaitymus. Taip kartą per metus mokamus ir socialinio draudimo įmokos, šis dydis šiuo metu yra 28,5 procento. Kiekvieną mėnesį individualios veikos savininkas turi mokėti ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas, kurios dydis šiuo metu yra 90 litų.

Individuali veikla arba individualios veiklos įmonės steigimas vykdomas dviem būdais: steigimas, dirbant su individualios veiklos pažyma ir dirbant su verslo liudijimu.

Greitos paskolos pasirinkimas dar niekada nebuvo toks lengvas, kai juos galite palyginti greitai ir paprastai. Skolinu pinigus palankiomis sąlygomis. Kredito linija.