Įstoti studijuoti šiandien virsta realybe

parašė , 2011-12-29 11:10

Kiekvienas jaunas žmogus žino, kad mokymasis universitete yra tai, ką jis privalo padaryti. Bet apsisprendimas dėl stojimo į universitetą kartais yra nulemiamas vieno paprasto klausimo- ar tai verta?

Jeigu tėvai arba kas nors kitas, pavyzdžiui, stipendijų programos, siūlo sumokėti už mokslą- tai žinoma, kad atsakymas yra „taip“. Tačiau jeigu vienintelis būdas lankyti universitetą yra paėmus paskolą- atsakymas yra „ne“.

Per daug studentų turi paėmę tiek paskolų, kad po to negali jų susimokėti. Tai yra siaubingas būdas pradėti savarankišką gyvenimą jaunam suaugusiam. Nemažai paskolų neturinčių studentų kovoja su sunkumais įsidarbinant esant tokiai ekonomikai, o tie, kurie turi tūkstančius litų paskolų, yra dar blogesnėje situacijoje.

Universitetas taipogi nėra kiekvienam.

Studentai, kurie paima paskolas, bet nebaigia universiteto, yra ypač pavojingoje situacijoje. Nebaigus mokslų universitete yra žymiai sunkiau gauti darbą, be to, vis dar reikia grąžinti paimtą paskolą.

Diplomas šiuo metu vis dėlto negarantuoja, kad jūsų investicijos atsipirks. Žmonės gali bandyti įtikinėti, kad tereikia sunkaus darbo bei ambicijų, kad jums pasisektų, bet tai nėra tie aspektai, dėl kurių jums reikėtų lankyti universitetą. Jeigu ambicingas, bet neturintis diplomo asmuo sutinka dirbti už minimalų valandinį atlyginimą tą patį darbą, už kurį diplomuotas asmuo norės gauti nemažą sumą, kodėl gi darbdaviui nepasirinkti pigesnio varianto? Ypač kai žmonės darbo išmoksta dirbdami, nesvarbu kokioje srityje jie dirbtų.

Tai nereiškia, kad jauniems žmonėms nebereikia stoti į universitetą, tačiau jeigu nėra tam lėšų, galima tai atidėti kuriam laikui. Panaudokite savo ambicijas bei energiją kopiant karjeros laiptais darbe ir užsidirbkite pinigų studijoms. Galbūt net galėsite įkalbėti savo darbdavį padengti dalį studijų kainos.

Yra tam tikrų universiteto dalykų, kurių neįmanoma išmokti nedalyvaujant paskaitose, bet tai nėra vienintelis būdas tapti išsimokslinusiu. Pats galingiausias mokslo įrankis šiais laikais yra internetas ir bet kuris asmuo gali juo naudotis bet kuriame pasaulio krašte. Jame yra patalpinta tūkstančiai mokslinių straipsnių, lankstinukų bei kitų įrankių, reikalingų mokslui nemokamai, taip pat ir universiteto lygio kursų. Galima rasti net mokymo priemonių kaip įsteigti savo verslą, ko universitete mokoma už didelius pinigus.

Vietoj to, kad iš karto po mokyklos imtumėte paskolas mokslui, darykite priešingai- dirbkite ir uždirbkite pinigų. Atidarydami atskirą sąskaitą ir pervesdami į ją tam tikrą pinigų sumą kiekvieną mėnesį mokesčiui už mokslą, jūs darote ypač naudingą darbą. Tai gali užtrukti keletą metų, bet tai išeis jums tik į naudą.

Dirbdami jūs įgausite gyvenimiškos patirties bei atsakomybės, reikalingos darbe. Dažniausiai 18 metų pirmakursiams svarbiau yra pasilinksminimai nei mokslas, o studentas, kuris dirbo, kad galėtų susimokėti už mokslą, dažniau yra rimtai nusiteikęs mokytis. Turint gyvenimiškos patirties dažnai padeda geriau suprasti dėstomą dalyką. Dažnai vyresniems studentams yra pasiūlomos specialios stipendijos, kurios padengia dalį studijų kainos.

Palikti komentarą

Greitos paskolos pasirinkimas dar niekada nebuvo toks lengvas, kai juos galite palyginti greitai ir paprastai. Skolinu pinigus palankiomis sąlygomis. Kredito linija.