Kaip pasinaudoti laiduotojais imant paskolą studijoms

parašė , 2011-12-20 18:49

Kai studentas ruošiasi mokslui universitete, dažnai iškyla klausimas, iš kur gauti pinigų. Kai kurie tėvai metų metus taupo vaiko studijoms, kiti tuo susirūpina vėliau, kai jų vaikas užauga, ir jiems trūksta pinigų, kai ateina laikas. Kai kurie studentai gali turėti pinigų mokslui, o kiti gali nieko neturėti. Populiariausias būdas sumokėti už mokslą yra panaudojant įvairias stipendijas, kurių vėliau nereikės grąžinti. Kai tai yra neįmanoma arba stipendijų neužtenka, galima paimti paskolą studijoms. Kartais studentai gali priimti atsakomybę paskolai bei jos grąžinimui, bet kartais jie to padaryti negali. Bet kuriuo atveju studento tėvai, seneliai arba teisėti globėjai turi laiduoti už studentą imant paskolą.

Sąvokos

Kai asmuo laiduoja už kitą asmenį, jis prisiima visą atsakomybę jeigu studentas negalės grąžinti paskolos arba laiku mokėti įmokų. Priklausomai nuo finansinės laiduotojo būklės, studento patikimumo, laiduotojas norės arba nenorės laiduoti imant paskolą. Kai kuriais atvejais laiduotojas neturi aukšto kredito ir nenori dar labiau rizikuoti. Kitais atvejais, jie nėra finansiškai stabilūs ir negalėtų mokėti įmokų, jeigu to prireiktų. Jeigu jie vis dėlto pasiryžta laiduoti už studentą, keičiasi paskolos pobūdis.

Leidimas

Kai studentas turi suaugusį laiduotoją, kuriuo galima pasitikėti, padidėja galimybė, kad paskolos prašymas bus patenkintas. Kai yra du asmenys, atsakingi už paskolą, skolintojui yra mažesnė rizika teikiant paskolą.

Palūkanos

Kai kurie skolintojai sumažina palūkanas studento- tėvų paskolai. Tai ne tik skatina tėvus laiduoti, bet ir mažina riziką skolintojams. Sumažinus palūkanų normas, atsiranda didesnė tikimybė, kad paskola bus grąžinta laiku.

Atleidimas

Kai kuriais atvejais studentas gali gauti laiduotoją už savo paskolą. Jeigu pasikeičia aplinkybės ir studentas jaučia, kad pats galės mokėti mėnesines paskolos įmokas, jis gali prašyti atleisti laiduotoją. Pavyzdžiui, sumokėjus 24 įmokas pilnai ir laiku, laiduotojai gali būti atleisti.

Nepaisant to, koks bus galutinis variantas, turint laiduotoją atsiranda geresnės galimybės studijuoti, nei likti namuose ir dirbti mažai apmokamą darbą.

Palikti komentarą

Greitos paskolos pasirinkimas dar niekada nebuvo toks lengvas, kai juos galite palyginti greitai ir paprastai. Skolinu pinigus palankiomis sąlygomis. Kredito linija.